Logo MR Buchlov

Cyklostezka svatého Metoděje snoubí zážitek s historií

Boršice – Zlechov

Jednu z nejkrásnějších cyklostezek na Slovácku najdete mezi Zlechovem a Boršicemi. Je lemovaná symbolickými artefakty z kamene a bronzu. Vytvořil ji akademický sochař Daniel Trubač inspirován obdobím Velkomoravské říše.

Stezka začíná na poslední křižovatce
Cyklostezka byla vybudována jako součást přeshraničního projektů Na kole za historií Velké Moravy, který je dílem spolupráce s partnerskou obcí Opatovce na Slovensku. Spojuje obce Boršice a Zlechova a už dnes je hojně využívána a obdivována. Ve Zlechově na ní můžete najet na poslední zlechovské křižovatce. V Boršicích u Dolního Mlýna. Cyklostezka vede po původní hradské cestě mezi obcemi, po které v devátém století pravděpodobně chodil svatý Metoděj, když putoval ze svatého Klimenta do centra Starého Velehradu.

Během nenáročné 2,5 km jízdy si můžete prohlédnout artefakty Velké Moravy – Malý obelisk, Vycházející slunce, Stůl setkání osezen sedmi kříži Sedmi početníků, Gorazdův obelisk, Mapa, Zeď, Želví křižovatka a Zapadající slunce a také se dozvědět fakta a zajímavosti z období Velké Moravy.

KONTAKT
OTEVÍRACÍ DOBA

Volně přístupná lokalita

Webová stránka
Mikroregion Buchlov je koncipován jako sdružení obcí, jejíž podstatné části katastrálních území leží 
v oblasti Chřibů. 
© Copyright 2023  Mikroregion Buchlov  Všechna práva vyhrazena

Web by FOOE s.r.o.
Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram