Logo MR Buchlov

O nás

Jste u nás vítáni!

Jménem čtrnácti spolupracujících obcí mikroregionu Buchlov vás vítáme na Slovácku, v malebném prostředí chřibského podhůří. Náš kraj nabízí řadu možností rekreace a prohlídky mnoha přírodních, kulturních a historických pamětihodností. Vedle hradu Buchlova, zámku v Buchlovicích, klášterní baziliky na Velehradě či Archeoskanzenu s expozicí Živé vody na Modré můžete navštívit zdejší tradiční kulturní, folklorní a sportovní akce, posedět v některém z vinných sklípků nebo ochutnat něco ze slováckých pálenek. Zajímavé mohou být i vycházky působivou krajinou, po cestách zdobených kříži, sochami a božími mukami.

Folklór a dochované lidové tradice potkáte v téměř v každé obci regionu např. v podobě tradičních hodů, fašanků, vinobraní, dožínek a stavění máje.

Na své si přijdou i milovníci turistiky, cykloturistiky a zimních sportů. Lesnatá krajina Chřibů nabízí hustou síť značených tras, naučných stezek a cyklostezek s možností vyjížďky na koních, balonového létání, koupání, rybaření s ubytováním a občerstvením. V zimním období jsou k dispozici lyžařské trasy a udržované sjezdovky se zázemím.

Kouzlo našeho regionu je skryto nejen ve výtvorech lidských rukou a ducha, ale především v místních obyvatelích. Naleznete u nás místo odpočinku, klidu i pestrého života, v obcích s přátelskými lidmi.

Zavřít
Find Nearby Uložit umístění značky Navigovat
Mikroregion Buchlov je koncipován jako sdružení obcí, jejíž podstatné části katastrálních území leží 
v oblasti Chřibů. 
© Copyright 2023  Mikroregion Buchlov  Všechna práva vyhrazena

Web by FOOE s.r.o.
Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram