Logo MR Buchlov
Kategorie: --

Včelařství Květoslav Šeda

Zlechov 247
Zlechov 687 10

„Lásku k přírodě a ke včelám jsem získal už v útlém dětství, a to díky svému otci a dědečkovi. Díky nim se naše rodina zabývá včelařením už od roku 1953,“ objasňuje Květoslav Šeda rodinnou tradici, kterou předává i svým synům.

V současnosti se Květoslav Šeda spolu se svými syny stará přibližně o 80 včelstev, s nimiž zjara kočuje k významným hospodářským plodinám. Díky tomuto postupu dosahuje produkce medu špičkové kvality, a to jak květového, tak lesního (medovicového). Po četných prosbách okolních včelařů se začal věnovat také chovu a distribuci mladých matek a tvorbě včelích oddělků pro začínající včelaře. Těm rád předává své zkušenosti, dobře ví, že pokud chce udržet svá včelstva ve výborném zdravotním stavu, musí být zdravá i včelstva okolních včelařů.

Kromě vynikajícího medu se v posledních letech věnuje Květoslav Šeda i výrobě jiných včelích produktů, převážně tedy oceňované medoviny.

KONTAKT
OTEVÍRACÍ DOBA

Dle telefonické dohody

Webová stránka
Mikroregion Buchlov je koncipován jako sdružení obcí, jejíž podstatné části katastrálních území leží 
v oblasti Chřibů. 
© Copyright 2023  Mikroregion Buchlov  Všechna práva vyhrazena

Web by FOOE s.r.o.
Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram